Trysull and Seisdon Parish Council Councillors

Election Results

Notice of Elections 2nd May 2019

Trysull Ward & Seisdon Ward

Positions Vacant

Vacancies (2) for Trysull Ward
Section 87(2) LGA 1972 Notices

church.jpg

Cllr. Andrew Hingley-Smith (Elected 2nd May 2019)

(Resigned 17th October 2020 / Co-opted 11th November 2020)

Ward: Seisdon

Conservative Party Candidate

Parish Council - Chairman

Finance and Governance Committee

Web Site Editor and Administrator

Trysull and Seisdon Charity Trustee - Chairman (External)

ahingleysmith@outlook.com

Cllr. Jacqueline Roobottom (Co-opted 12th June 2019)

Parish Council – Vice Chairman

Ward: Seisdon

Finance and Governance Committee

Community Speed Watch - Lead

jack1162@live.com

Cllr. Mike Kelly (Elected 2nd May 2019)

Ward: Trysull

Finance and Governance Committee

Trysull and Seisdon Playing Fields Committee (External)

bridge50@bridge50@btinternet.com

Cllr. Rob Beardsmore (Co-opted 8th May 2019)

Ward: Seisdon

rob@swpbuilders.co.uk

Cllr. Jo Johns (Co-opted 14th October 2020)

Ward: Trysull

Trysull and Seisdon Charity Trustee (PC appointment)

Women's Institute - Local Committee Member

job_johns@hotmail.com

Cllr. Jon Harris (Co-opted 8th September 2021)

Ward: Seisdon

harris372@btinternet.com

Cllr. Stephen Beard (Co-opted 15th September 2021)

Ward: Seisdon

sbagriculture@gmail.com

Casual Vacancies  - Legal Notices posted 10th September 2021

Resignation Harriet Warrilow 9/9/21 - POSTION VACANT (Trysull ward)

Resignation Julie Evans          9/9/21 - POSTION VACANT (Trysull ward)

To contact a Councillor click on their e-mail address above